Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edi Rama mbush 51 vjeç, urimi i parë vjen nga Vlora (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

018f794a8d73cfe89c34c204eedef047

Sot më 4 korrik, kryeministri Edi Rama feston 51 vjetorin e lindjes. Urimi i parë për Ramën ka ardhur nga Vlora, qytet ku edhe kreu i Partisë Socialiste u zgjodh deputet në zgjedhjet vendore të vitit 2013.

Kryebashkiakët e Vlorës dhe Fierit, Dritan Leli e Armando Subashi, deputetët Koço Kokëdhima e Mira Shehu, kreu i PS-së Vlorë Edmond Leka dhe persona të tjerë të pranishëm kanë ngritur një dolli për kryeministrin Rama, gjatë kohës që festonin fitoren e Lelit në krye të bashkisë së qytetit bregdetar.

Një urim i veçantë ky për Ramën, pasi dihet se kryeministri ashtu siç ka pohuar dhe vet, është mjaft i lidhur me qytetin e Vlorës.

Lexo edhe: PS feston në Vlorë, Leli: Është fillimi i një stine të re. Leskaj: Fitorja, kontribut i qytetarëve dhe aleatëve

dolli rama

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img