Hapësire reklamuese

Politikë

Edi Rama mbledh të shtunën kryebashkiakët dhe kabinetin qeveritar në Shkodër

Shkruar nga Newsbomb
Edi Rama mbledh të shtunën kryebashkiakët dhe kabinetin qeveritar

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë këtë të shtunë në kryeqendrën e veriut të gjithë kryebashkiakët socialistë dhe ministrat e kabinetit të tij. Gjatë takimit në Shkodër, do të analizohet puna e bërë në terren nga mbledhja e fundit.

Ministrat, drejtuesit politikë të qarqeve dhe kryebashkiakët socialistë do të ballafaqohen për punën e bërë deri tani, pas Asamblesë Kombëtare ku u lanë objektiva për rienergjizimin e partisë politike që drejton vendin.

Takimi do të mbahet vetëm për një ditë, teksa javën e ardhshme do të rimblidhet në Durrës në datë 16 mars, Asambleja Kombëtare e PS.

Deri më 15 prill do të zhvillohet procesi për zgjedhje brenda PS, ndërsa pas kësaj date do të zgjidhen delegatët e Kongresit me "një anëtar një votë". Plani i veprimit i Partisë Socialiste për vitin 2024 do të finalizohet me mbledhjen e Kongresit të Partisë Socialiste në muajin qershor.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese