Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Edi Rama kritikon portalet, studiot dhe analistët shqiptarë: Një rrjet veprimtarësh të paguar që prodhon tituj kriminalizues, shantazhues

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9e1de5f4031ab9c0fe4a8562951c970e

“Komunikimi i Javës” nga kryeministri Edi Rama në profilin e tij zyrtar në Facebook, këtë të dielë ka sulmuar një pjesë të madhe të studiove televizive, portaleve dhe analistëve në vend, për të cilët Rama i quan një rrjet veprimtarësh që shpifin, shantazhojnë dhe vendosin gjoba në emër të liri të fjalës.

Sipas Ramës, talljes së analistëve shqiptarë me publikun po i vjen fundi. Ai thotë se analistët shqiptarë flasin si politikanë të dështuar për gjëra që as nuk i dinë dhe as nuk marrin mundimin të përgatiten përpara se të hyjnë në studio.

“Shqiptarëve iu ka ardhur në majë të hundës jo vetëm nga ata shqiptarë që nuk i përfaqësojnë qoftë në Shqipëri apo edhe në Kosovë. Por edhe nga gjithë moria e analistëve dhe opinionistëve që përfaqësojnë vetëm një mikrobotë mllefesh, padijesh e klikimesh e qëndrimesh krejt sipërfaqësore që janë inekzistente kur filitet për probleme reale apo duhen trajtuar çështje që i interesojnë publikut”, ka thënë Rama, raporton Newsbomb.al.

Më tej Rama ka thënë se Shqipëria politike-mediatike i ka bërë dy dëme të mëdha Kosovës.

“E ka infektuar politikën dhe kuvendin e saj me akuzat e gjuhës ekstreme, Poashtu e ka infektuar edhe skenën mediatike të studiove dhe portaleve”.

 

Më shumë

spot_img
spot_img