Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Edi Rama këshillon të rinjtë: Bëni dhe pak qejf, jeta nuk është vetëm punë dhe shkollë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot takimin e radhës me të rinjtë që ndodhen jashtë vendit dhe duan të rikthehen të punojnë në Shqipëri. Ai shprehu gatishmërinë se, të gjithë të rinjtë që duan të kontribuuojnë në Shqipëri, do lidhen direkt me ministrat.

“Më vjen mirë që kemi një numër shumë më të madh se çfarë e prisja, njerëzish si ju që kanë interes për të kontribuar dhe kanë kurajon për ta bërë këtë gjë në sensin që nuk ia lënë fjalës se atje s’të përfill njeri, s’të hap derën njeri, pavarësisht se kjo mund të jetë e vërtetë në raste të caktuara sepse për fat të keq ndodhin dhe këto”, tha Rama, në sesionin e gjashtë të takimit me të rinjtë.

Në fund, kreu i qeverisë pati dhe një këshillë për të rinjtë që jetojnë jashtë: “të bëjnë pak qejf”.

“Ju uroj çdo të mirë, mos harroni të bëni pak qejf se nuk është vetëm punë dhe shkollë jeta. Të merreni me familjen dhe atë që u do zemra”, përmbylli kryeministri.

Më shumë

spot_img
spot_img