Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Edi Rama katër ditë para ndeshjes Shqipëri-Serbi, merr pjesë në ceremoninë e De Biasit për Doktor Honoris Causa

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe kryeministri Rama ka preferenca të veçanta për futbollin kohët e fundit. Kështu, pasditen e sotme e ka gjetur veten te Universiteti Evropian i Tiranës dhe pikërisht për trajnerin e kombëtares shqiptare Gianni De Biasi. 

Eshtë pikërisht ky universitet, që i jep trajnerit shqiptar tashmë të kombëtares titullin Doktor Honoris Causa.

Në një ceremoni të vlerësuar nga krerët më të lartë të qeverisjes dhe të Federatës Shqiptare të Futbollit Gianni De Biasi u nderua me titullin më të lartë.

Kryeministri Rama padyshim e shfrytëzoi ceremoninë për të shprehur mbështetjen dhe vlerësimin jo vetëm për trajnerin e kombëtares shqiptare, por edhe për ekipin. Ndërkohë që nuk harroi të bënte thirrje për të fituar ndeshjen me Serbinë në fushën e blertë, jashtë tensioneve të krijuara kohët e fundit. 

Më shumë

spot_img