Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Edi Rama jep lajmin: Parlamenti zviceran miraton marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore me Shqipërinë! Zhvillime dhe në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama njofton se këtë të enjte Parlamenti zviceran miratoi me 129 vota pro marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore me Shqipërinë, e cila u firmos në Tiranë më 18 shkurt të këtij viti.

Ndërkohë, kryeministri paralajmëron zhvillime edhe nga Italia fqinje. Ai thotë se kryeministrja Giorgia Meloni i ka premtuar gjatë bisedimeve për Samitin e Tiranës, se shumë shpejt do të votohet në parlamentin italian edhe marrëveshja me Italinë.

Shkruan Edi Rama:

Lajm i mirë. Parlamenti zviceran miratoi me 129 vota pro marrëveshjen për Sigurimet Shoqërore me Shqipërinë, e cila u firmos në Tiranë më 18 shkurt të këtij viti.

Faleminderit Qeverisë Zvicerane, parlamentarëve zviceranë dhe padiskutim ekipeve teknike të përbashkëta, të cilat punuan pa u lodhur për këtë marrëveshje të shumëpritur për shqiptarët që punojnë e kontribuojnë në Zvicrën mike.

***Kryeministrja Giorgia Meloni më premtoi pardje në Tiranë, se shumë shpejt do të votohet në parlamentin italian edhe marrëveshja e shumëpritur me Italinë.

Më shumë


spot_img

spot_img