Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edi Rama jep lajmin: Nisi sot fushata e hedhjes së insektit që lufton “grerëzën e zezë” të gështenjave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në Reç të Shkodrës ka nisur fushata e hedhjes së insektit që lufton “grerëzën e zezë” të gështenjave.

Lajmin e ke bërë me dije kryeministi Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale,

Ai shkruan se kjo është një metodë e çertifikuar nga BE dhe që ruan dhe mirëmban produktin pa pasur nevojën e kimikateve.

“Nisi sot në zonën e Reçit Shkodër, fushata e hedhjes së insektit që lufton “grerëzën e zezë” të gështenjave😊

👉Kjo metodë e çertifikuar nga BE siguron ruajtjen dhe mirëmbajtjen pa pasur nevojën e përdorimit të kimikateve duke garantuar cilësinë e këtij produkti shumë të kërkuar në tregun vendas dhe ndërkombëtar” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img