Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Edi Rama jep lajmin nga Shkodra: Pas të moshuarve të parët që vaksinohen janë punëtorët e fasonerive dhe fabrikave (Dhurata e veçantë që mori)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar takim në një fabrikë në familjen e Shtjefni në Shkodër.

Rama nga fabrika ka dhënë lajmin e mirë duke thënë se pasi të mbaroj vaksinimi i të moshuarve, menjëherë do të fillojë vaksinimi kundër Covid-19 për të gjithë vajzat dhe gratë që punojnë në fabrika me material dhe fasoneritë.

Gjatë takimeve nuk kanë munguar edhe batutat. Në fabrikë kryeministri ka marrë edhe dy dhurata ku njëra ishte shumë e veçantë.

Ai mori nga një qytetare një buqetë me lule dhe fletpalosjet që ka shpërndarë PS ndër vite gjatë gjatë fushatave.

“Do zbresim poshtë dhe të parët që do të vaksinojmë të gjithë vajzat dhe të gjitha gratë që punojnë në fabrika,” tha Rama.

Pjesë nga biseda:

Punonjësja: Kemi një dhuratë për ty

Rama: Nuk i jepen lule burrave

Punonjësja: Këto janë fletpalosjet e PS ndër vite…

Rama: Po këto po i marr, kurse lulet shkojnë tek lulet. Lulet shkojnë te lulet, jo te ferrat si puna ime.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img