Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Edi Rama jep disa lajme të mira, ndërsa lufta me flakët vijon ende

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar disa lajme të mira ndërkohë që ende vijon lufta me flakët që kanë “pushtuar” vendin.

E keqja më e madhe është shmangur në disa fshatra në Selenicë të Vlorës, ndërsa janë shtuar trupa dhe mjete për t’i dhënë fund vatrave aktive. Në këtë zonë është duke punuar nga ajri dhe një helikopter.

Rama në një bilanc të bërë në rrjete sociale, thotë se në Llogara është rikthyer optimizmi falë erës në favor ndërsa një helikopteri tjetër po hedh ujë. Gjithashtu 48 forca speciale dhe zjarrfikës po punojnë në majën e malit në kufi të Parkut të Llogarasë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img