Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Edi Rama ironizon premtimin e Bashës për pensionet: A mund të rrisësh prodhimin e djathit nëse ul atë të qumështit!?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

91a227aafa298f2e0a2d64a6b2f41f4f

Kryeministri Edi Rama ironizon një nga pikat e planit ekonomik të kreut të PD Lulzim Basha, për rritjen e pensioneve. Sipas Ramës, Basha ka premtuar se do të rrisë pensionet por do të ulë sigurimet shoqërore.

“A mund të ndodhë që të ulësh prodhimin e qumështit dhe të rrisësh prodhimin e djathit”, ishte pyetja retorike e Ramës.

“Do të ulim sigurimet shoqërore dhe do të rrisim pensionet. Pensionet mbahen nga sigurimet shoqërore. A mund të ndodh të ulësh prodhimin e qumështit dhe të rrisësh prodhimin e djathit. Të jetë djath jo kubik prej niseshteje. Nuk dndodh.

Po ndodh, ndodh në gjumin e Lulit. Dhe të gjithë atyre që duan t’i bien shkurt, sic në fakt i ka rënë shkurt opozita sa herë ka pasur çelësat në dorë, prandaj dhe Shqipërisë i ka dalë më gjatë. I kanë rënë shkurt, herë me Suden, herë me Vebiun, herë me Saliun, dhe ka më shkurt se me Lulin.

Strategjia ekonomike e Lulit është do ulim prodhimin e qumështit dhe do rrisim prodhimin e djathit”, tha Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë.

Më shumë

spot_img
spot_img