Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Edi Rama ironizon Lulzim Bashën por e fton në Qeverinë e re: Mandati i 3 nuk do t’i ngjajë dy të parëve në raport me humbësit, ata le të merren me ne

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama fton përsëri Partinë Demokratike për një bashkëpunim në qeverinë e mandatit të tretë. Rama ironizon Lulzim Bashën duke e quajtur humbës, por ia përsërit atij ftesën për bashkëpunim.

“Humbësit fokusohen tek fituesit. Fituesit fokusohen tek fitorja! Mandati ynë i Tretë nuk do t’i ngjajë dy të parëve në raport me humbësit. Ata le të merren me ne, ne do të merremi me ngjitjen e Shqipërisë në majë. Dora jonë për ta do jetë e shtrirë. Ftesa jonë për ta është e hapur”, shkruan Rama.

Ndërkohë, kryeministri zbulon dhe fokusin e qeverisë së re, për ndryshimin e Shqipërisë.

“Shqipëria meriton shumëfishimin e përpjekjeve tona dhe të gjitha energjitë ne do t’i harxhojmë vetëm për triumfin e këtij vendi, që e duam kampion të Ballkanit në turizëm, energji, bujqësi, inovacion e shërbime digjitale për qytetarët!Lufta e vjetër politike s’është më puna jonë!”

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img