Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Edi Rama i tregon Erdogan për inxhinierin turk që mori nuse në Laç: Dola garant në emrin tënd, i thashë mos bëj numra se…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan, kanë vizituar pas ceremonisë zyrtare një nga apartamentet e rindërtuara në Laç. Qeveria turke financoi ndërtimin e më shumë se 500 shtëpive dhe apartamenteve dhe çelësat u ndan sot.

Rama i ka treguar Erdogan për fejesën e inxhinierit turk më një vajzë nga Laçi.

“Shefi i kantierit ka qenë fantastik. Djali i tij erdhi këtu për ta takuar të atin dhe mori nuse nga Laçi. Unë isha krushk nga ana turke. Shkova bashkë me babain të kërkonim dorën e vajzës. Dola garant në emrin tënd për atë djalin, i thashë mos bëj numra se…”, tha me humor kryeministri Rama.

I mësuar tashmë me batutat e Ramës, edhe Erdogan u përgjigj në të njëjtën mënyrë. “Nëse do bëjë numra, jam unë”, tha presidenti turk, duke bërë humor me Edi Ramën dhe familjarët që morën sot apartamentin e ri, shkruan neësbomb.al.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img