Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edi Rama fyen simbolet e Kosovës gjatë diskutimeve me diasporën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7df60ad2ae76be24fe42173edb2f4782

Kryeministri Edi Rama ka fyer sot simbolet e shtetit të Kosovës duke rrezikuar të rikthejë edhe njëherë tjetër debatin që shkaktoi pak javë më parë me vizitat në Beograd dhe Nish.

Duke iu përgjigjur pyetjes së një emigranteje shqiptare për konsullatë në Australi, Rama u shpreh se ka një projekt të përbashkët lidhur me këtë me Prishtinën. Por kryeministri i Shqipërisë nuk ka treguar aspak respekt kur ka përmendur flamurin e Kosovës.

“Nuk e kuptojmë pse duhet të kemi dy godina, dy adresa kur mund të kemi vetëm një. Ajo që do të shpenzojmë është një flamur më shumë, atë blu me të verdhë”, është shprehur Rama duke iu referuar flamurit kosovar.

Lexo edhe: Emigrantët nuk do votojnë as në 2017-ën, Rama ua bën të qartë në samit

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img