Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edi Rama flet për destabilizim pas zgjedhjeve: Rreziku është fare i qartë dhe prezent! Basha peng i marrëveshjes me LSI

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

360d359365017dc2ccd561d96963316f

Kryeministri Edi Rama ka folur për rrezik për destabilizim pas zgjedhjeve të 25 prillit, pasi sipas tij, humbja e kundërshtarëve është gjithmonë dhe më pranë.

Nga një takim me skuadrën e PS në Fier, Rama tha se Lulzim Basha është peng i marrëveshjes që firmosi me LSI. Ai foli dhe për oligarkët, për të cilët tha se qeveria e tij po u merr më shumë taksa sesa kur vendin e drejtonte PD.

Pjesë nga fjala e Ramës:

U godita si njeriu që u shërbej oligarkëve, por po të shikosh faktet, ato flasin ndryshe. Ne u kemi marrë 463% më shumë sesa ju merrnin ata. Do vazhdojmë tju marrim në formë taksash për të mbështetur të tjerët. Nuk mund te paguajnë njësoj për shtetin, edhe më të pasurit edhe punëtorët e tyre. Është e pamundur.

Lulzim Basha shkruan një kontratë absurde të pamenduar më parë, dy forca politike që hyjnë vec e vec, thjesht për të noterizuar aktin e pengmarrjes së tij. Nga ana tjeetër edhe rreziku i destabilizmit të procesit zgjedhor për shkak të humbjes që afron dhe më shumë, është prezent. Për të gjitha këto arsye por ka dhe të tjera por sështë vendi për ti numëruar.

Të gjithë ata që mbështesin verbërisht PD dhe përfaqësojnë ato kategori që ne i mbrojmë me fakte jo me fjalë, shumë më mirë se PD, të bëjnë reflektimin tyre. Ata që bëhen pararoja të këtyre shfaqeve, vullgare dhe të rrezikshme, të mos rrezikojnë shëndetin e tyre duke u përfshirë në zinxhir potencial infektimesh rreth e rreth makinës së Lulit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img