Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edi Rama e nis ditën me “arritjen” e Qeverisë: Mbi 15 mijë bebe kanë përfituar bonusin për 5 muaj, kemi dhënë deri në 1.2 milion lekë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama uron mirëmengjes me një “arritje” të Qeverisë që ai drejton, për bonusin e bebes. Rama thotë se në 5 muajt e parë të vitit 2021, kanë ardhur në jetë 15,837 fëmijë që e kanë përfituar bonusin.

Më tej, kryeministri thotë se në total që nga miratimi i këtij vendimi të Qeverisë, kanë përfituar nga 40 mijë lekë, 80 mijë dhe 120 mijë lekë (të reja) më shumë se 88 mijë familje që kanë sjell në jetë fëmijët e tyre.

“Mirëmëngjes, dhe me lajmin e bukur se 15,837 fëmijë të lindur në pesë muajt e parë të vitit, kanë përfituar bonusin e bebes, e me kënaqësinë që deri tani kemi mbështetur mbi 88 mijë familje me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë, ju uroj një ditë të qetë”, shkruan Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img