Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edi Rama e ftoi për deputete, flet inxhinierja Luljeta BOZO: Më erdhi papritur! Mendova se do flisnim për tërmetin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a3db0b04ca61a13e11939d37de3f24d4

Inxhinierja e njohur Luljeta Bozo, thotë se ftesa që i ka bërë kryeministri Rama për të garuar për deputete nën siglën e PS në zgjedhjet e 25 prillit, ka qenë e papritur.

Në një intervistë pak më parë, Bozo është shprehur se ka shkuar në Kryeministri me mendimin se do diskutonte me Ramën për ecurinë e procesit të rindërtimit, por ai i ka bërë propozimin për deputete.

“Nuk jam anëtare e asnjë partie, jam një njeri I pavarur që punoj pa interes. I vetmi propozim dhe I pari që më befasoi ishte nga PS.

Më erdhi e papritur dje. Në atë takim vajta për tjetër problem që do të diskutonim për termetin, rindëritmin se nuk mbaron tërmeti me rregullimin e shtëpive dhe doli ky propozim.

Hezitova pak për të kthyer përgjigje. Në atë diskutim, aty mu mbush mendja që të pranoja kandidimin. Edhe pse më erdhi e papritur”, tha Bozo për Fax Neës.

Inxhinierja shumë e dashur për shqiptarët pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit 2019, tha se e ka pranuar ftesën e Ramës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img