Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Edi Paloka sulmon Voltana Ademin: Nuk përfaqëson demokratët! U zgjodh me votat e tyre, por shkon në takimet e Ramës dhe s’merr pjesë në Foltoren e Berishës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së Edi Paloka, ka hedhur akuza ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, pasi kjo e fundit mori pjesë në takimin e kryeministrit Rama në Durrës me të gjithë kryetarët e bashkive.

Sipas tij, kryebashkiakët e zgjedhur me votat e dmeokratëve që shkojnë në takimet e Ramës dhe Ballës por nuk shkojnë në Foltoret e Berishës, nuk përfaqësojnë demokratët.

“Cdo demokrat , antare i thjeshte apo i zgjedhur , ka te drejte te vendose vete ne se merr pjese apo jo ne takimet e Berishes . Po kryetare partie apo kryetar bashkie , te zgjedhur me votat e demokrateve , qe nuk shkojne ne Foltoret e Berishes e pastaj i sheh ne rresht te pare  ne takimet e Rames dhe Taulant Balles , mund te perfaqesojne kedo, po jo demokratet”, shkruan Edi Paloka.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img