Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Edi Paloka sifdon Bashën: Lul, nëse ke 95% të demokratëve me vete, kërko votëbesim! Atëherë edhe ne do bashkohemi me ty

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat Edi Paloka, pas ngjarjeve në PD i reshtuar me Sali Berishën, i reagon Lulzim Bashës për deklaratën që ky i fundit bëri sot. Basha tha se ka 95% të demokratëve që e mbështesin, por nuk do të garojë me Berishën se kush mbledh më shumë njerëz në salla.

Paloka i thotë Bashës se nëse ka vërtet këtë mbështetje, duhet të kërkojë votëbesimin në parti dhe nëse kjo provohet, atëherë të gjithë demokratët kanë detyrimin të bashkohen me të.

Shkruan Edi Paloka:

Lul! Ne se ke bindjen se 95% e demokrateve te mbeshtesin, atehere na e hiq kete siklet ku na ke futur te gjitheve. Mos jep doreheqje, nese ke bindjen qe ke vepruar drejte dhe per kete ke mbeshtetjen e 95% te demokrateve, kerko votebesimin e tyre dhe ndale percarjen qe po thellohet cdo dite e me shume prej vendimit tend personal te 9 shtatorit!

Nese 51% e jo 95% e demokrateve te mbeshtesin, ke gjithe legjitimitetin te vazhdosh ne krye te PD e te gjithe demokratet kane detyrimin te bashkohen per te bere betejen me ate qe eshte armiku jo vetem i demokrateve po i gjithe shqiptareve, Edvin Kristaq Ramen! Po per kete, pas situates qe eshte krijuar, me pare duhet te marresh votebesimin e demokrateve. Vota e atyre qe perfaqesojme duhet te vendose per te gjithe ne !

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img