Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“Edi, dua t’ju takoj! Më kanë kërcënuar”, artisiti mesazh Ramës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“I dashur Edi, dua t’ju takoj. Më kanë kërcënuar dhe ndihem shumë i rrezikuar”. Ky mësohet të jetë mesazhi që kompozitori i njohur Limos Dizdari i ka dërguar kryeministrit Edi Rama.

Dizdari, dyshohet të jetë kërcënuar për një çështje pronësie që ka të bëjë pikërisht me Qendrën Kulturore Artistike “Dea” në Kasmil. Disa persona pretendojnë se janë pronarë të truallit ku ndodhet kjo qendër dhe dyshohet se nga këta persona ka ardhur edhe kërcënimi.

Sabit Brokaj, Pëllumb Xhufi, Fatos Kongoli janë vetëm disa nga emrat që kanë kërkuar seriozitet në trajtimin e çështjes nga ana e autoriteteve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img