Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edhe Suedia pezullon vaksinën AstraZeneca, gjithsej 16 shtete; shkakton mpiksje gjaku

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

94ae8651d90edf9b4c58117ab3be13a9

Agjensia shëndetësore e Suedisë  ka pezulluar ditën e sotme vaksinën AstraZeneca si një masë paraprake.

Autoritet e Suedisë janë shprehur se pezullimi është i përkohëshëm pasi disa persona kanë pasur mpiksje gjaku.

Ditën e djeshme Gjermania, Franca dhe Italia pezulluan vaksinën e kompanisë AstraZeneca pasi disa vende raportuan efekte anësore serioze.

Deri më tani janë 16 vende që kanë pezulluar këtë vaksinë.

Në vendin tonë vijon vaksinimi i mësuesve me AstraZeneca, ndërsa ishte kryeministri Edi Rama që i siguroi mësuesit se kjo vaksinë ishte e sigurt dhe se ishte një seri e që kishte ardhur nga Suedia.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img