Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edhe pse votoi kundër, Ben Blushi “përfundon në koshat e plehrave”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f39ca308edfe618df72077bb0f52b945

Deputeti socialist Ben Blushi, ishte një nga zërat më të fortë që kundërshtoi ligjin për importin e plehrave, të paktën gjatë fjalimit të tij të fundit nga Parlamenti – disa orë para votimit.

Pas miratimit të ligjit kontroversial që i hap rrugë importit kamionëve, anijeve dhe ndoshta avionëve me plehra drejt vendit tonë, shoqëria civile, e revoltuar, ndërmori nismën “adopto një kosh” duke i bërë thirrje qytetarëve t’i vendosin emrat e votuesve të ligjit koshave të plehrave në lagjet e tyre.

Por edhe pse nuk e votoi, madje e kundërshtoi hapur, emri i deputetit Ben Blushi ka përfunduar jo në një por në plot tre kazanë mbeturinash.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img