Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Edhe pse 95 vjeç, Mbretëresha Elizabeth nuk e pranon çmimin për të moshuarit: Njeriu plaket kur ndihet i tillë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbretëresha Elizabeth II është monarkja më jetëgjatë dhe mbretëruese e Britanisë, por mos e quani të vjetër.

Mbretëresha 95-vjeçare ka refuzuar me mirësjellje çmimin për moshën e vjetër, duke thënë se nuk i plotëson “kriteret përkatëse”.

Kjo u raportua nga revista “The Oldie”, një botim i rezervuar për botën e të moshuarve, i cili çdo vit jep çmimin në fjalë, të titulluar “Oldie of the Year”, “E moshuara e vitit”.

“Madhëria e saj beson se njeriu plaket kur ndihet i tillë”, tha një letër nga ndihmës sekretarja e saj private, Tom Laing-Baker.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img