Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edhe Pollo denoncon kërkesën e AMA-s për bllokimin e spotit të PD-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

68a64f1bb8ac93afbd22ca4a25df9856

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, njëkohësisht kryetar i Komisionit për Mediat, ka denoncuar gjithashtu urdhrin e dhënë sipas tij nga kryetari i AMA-s, Gentian Sala, për ndërprerjen e spotit të Partisë Demokratike për protestën e 8 dhjetorit.

Duke e cilësuar si shef të paligjshëm Salën, Pollo shprehet se ai është tundur nga frika e Edi Ramës dhe ka urdhëruar mediat të ndalojnë transmetimin e spotit.

“Gentian Sala, shefi i paligjshëm i AMAs, urdhëron arbitrarisht mediat të bllokojnë spotin e PD para mitingut. Frika e Edi Rama tund Gentian Salën. Apel mediave: urdhëri politik është arbitrar. Liria e medias,e drejta e tubimit është primare. Protesta zbyth Ramën me monopolistët e tij”, shkruan deputeti demokrat.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar më parë edhe ish-kryetarja e AMA-s, Endira Bushati.

Lexo edhe: “Mazhoranca urdhëron ndalimin e transmetimit të spotit të PD”, denoncimi nga ish-kryetarja e AMA

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img