Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Edhe pas problemeve ne shëndetin, Gjykata lë në burg prokurorin Haxhi Giu

spot_img

Lajme të ngjashëm

7397e56ea5bd82873d0f9798a80fa257

Prokurori Haxhiu Giu do të qëndrojë në burg deri në seancën e parë të nisjes së procesit gjyqësor ndaj tij, kur pesë gjyqtarët do të shprehen për qëndrimin apo jo të tij në qeli.

Ka qenë ky vendim i fundit që ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore. Gjykata ka caktuar tre ekspert të mjekësisë ligjore për të kryer ekzaminimet e nevojshme, raport i të cilit i është dorëzuar togave të zeza.

Haxhiu Giu, akuzohet për “korrupsion” së bashku me dy persona të tjerë, pasi ka tentuar që kundrejt pagesës prej 10 mijë euro të favorizojë një të dyshuar të arrestuar për “prodhim, mbajtje dhe shitje të lëndëve narkotike”.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img