Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Edhe në zemër të Amerikës shtatore dhe ceremonial për Nënë Terezën, në Tiranë s’e shohin të arsyeshme (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe ajo shtatore, në cep të Universitetit Politeknik, në sheshin që mban emrin e saj ‘’Nënë Tereza’’, u hap me makineri dhe u hoq.

Dje, në Tiranë nuk u mbajt asnjë ceremoni në nder të shenjtërimit të Nënë Terezës, ndërsa Vatikani flakëronte nga festimet.

Gjithë bota në nderim të shenjtores, kurse shqiptarët e Shqipërisë, ndryshe nga të Maqedonisë apo Kosovës, kanë menduar që shtatoren ta vendosin në Qafë-Thanë e jo në mes të kryeqytetit.

Por ndryshe ndodh në Amerikë. Bash në zemër të saj qëndron shtatlartë statuja e Nënë Terezës. Në mes të ”Castle Clinton” dhe Kullave Binjake vendosur ne ”Battery Park”, ndodhet kjo statujë kaq e bukur.

Për nder të shenjtërimit vendosja e saj u bë në prezencë të disa personaliteteve të njohura shqiptare si fotografi, Fadil Berisha, koreografi që e ngriti emrin e Shqipërisë deri tek ‘’Dancing with thw Stars of Amerika” Tony Dovolani, kantautori i shquar Gëzim Nika e shumë të tjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img