Edhe në Londër incident me kimikate, evakuohen qindra banorë

Publikuar tek: bota, më 16:39 12-05-2016 Edhe në Londër incident me kimikate, evakuohen qindra banorë

Mbi 100 persona janë detyruar të braktisin zonën pranë Bursës së Londrës pas një incidenti me kimikate.

Dhjetëra forca policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar vendngjarjen mes “London Wall” dhe rrugëve “Board” dhe “Morgate” duke i kërkuar njerëzve të shmangin zonën derisa të përcaktohet se çfarë ka ndodhur me saktësi.

Një tjetër incident me rrjedhjen e kimikateve ndodhi ditën e sotme në një zonë të Suedisë por pa pasoja në njerëz.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjermania paralajmëron Londrën: “Brexit”, rindez konfliktin në Irlandën e Veriut
Hiqet si makinë e “Google Maps”, por janë spiunë të qeverisë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.0097479820251465
array(1) { ["section"]=> string(65) "edhe-ne-londer-incident-me-kimikate-evakuohen-qindra-banore-40263" }