Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edhe Donald Trump bindet për vaksinën anti-Covid: Merreni atë! Është e mrekullueshme, është e sigurt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

07dee6f057f70549f24c93b89c49ed49

Ish-presidenti amerikan Donald Trump u ka bërë thirrje mbështetësve republikanë që të vaksinohen kundër COVID-19, duke thënë se ai e rekomandon një gjë të tillë.

Në një intervistë televizive, ai ka thënë se vaksina është “e sigurt” dhe “diçka që funksionon”. Baza e përkrahësve konservatorë të Trumpit ka qenë një prej grupeve kryesore që i ka rezistuar programit të vaksinimit.

“Do ta rekomandoja atë”, ka thënë Trump në një intervistë për Fox News. “Do t’ua rekomandoja shumë njerëzve që nuk duan ta marrin atë dhe shumë njerëzve që votuan për mua, sinqerisht”, është shprehur ish-presidenti.

Ai ka shtuar se vaksina është “e mrekullueshme, është e sigurt dhe diçka që funksionon”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img