Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

‘Edhe delet reagojnë…’, Manjani apel të fortë për ‘Zgjedhoren’: Marrja e pushtetit me dhunë nuk pranohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

7efc5a4e2d646e74562da9a732d39e4a

Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me ngërçin e krijuar mes palëve politike për Reformën Zgjedhore.

Manjani bën apel që Kodi Zgjedhor të mos miratohet në mënyrë të njëanshme, ndërsa thekson se edhe sikur i “florinjtë të jetë, nuk pranohet”.

“Marrja e pushtetit me dhunë nuk pranohet! Po aq e papranueshme është edhe mbajtja e pushtetit pa zgjedhje!!!

Ndaj nuk ka shumë obsione në tryezë. Duhet një ligj zgjedhor që i fut palët në zgjedhje dhe jo ultimatume që i fut në llogore luftarake.

Kodi Zgjedhor i miratuar në mënyrë të njëanshme nga parlamenti monist edhe sikur i florinjtë të jetë, NUK PRANOHET!

Braktisja e tryezës së konsensusit është antidemokratike, antishqiptare e antiperëndim. Nevoja për të mbajtur me çdo kusht pushtetin do ketë një fund. Edhe delet reagojnë…”, shkruan ai.

Më shumë

spot_img