Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Edhe 2 mjekë fitojnë betejën me Covid-19, shkon në 217 numri i të shëruarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9a4947e007f83f959caa5de51854b4b5

Edhe 2 mjekë kanë fituar betejën me Covid-19, duke e çuar në total numrin e personelit mjekësor të shëruar në 32.

Lajmin e ka bërë me dije Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila thekson se shërimi i plotë edhe i 2 mjekëve në Tiranë të prekur nga Covid është një lajm shpresëdhënës në këtë ditë simbol të triumfit të jetës.

Deri më tani në vendin tonë 217 pacientë dhe staf mjekësor kanë fituar betejën, ndërsa numri i të infektuarve ka shkaur në 446.

Shkruan Manastirliu:

Shërimi i plotë edhe i 2 mjekëve në Tiranë të prekur nga #COVID19 është një lajm shpresëdhënës në këtë ditë simbol të triumfit të jetës.

Shkon në 32numri i personelit mjekësor të #shëruar nga COVID-19.

Deri tani janë 217 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me #COVID-19!

#FORCA

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img