Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

“Ec aty o babuç”, shqiptarët në burgun e Koridhalos festojnë Krishtlindjen me muzikë dhe valle, harrojnë pandeminë (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

935eeab989c86617b11635f2f399e09c

Të burgosurit në Koridhalo të Greqisë kanë festuar Krishtlindjet nën ritmet e muzikës dhe duke kërcyer.

Një video e publikuar nga një nga të burgosurit në rrjetet sociale, teksa festojnë Krishtlindjen ka marrë vëmendjen e mediave greke.

Video duket se është filmuar nga një shqiptar, pasi dëgjohet duke thënë ‘ec aty, ec aty o babuç’.

Një prej të burgosurve shfaqet duke kërcyer nën ritmin e një kënge të Notis Sfakianakis.

Në video shihet se është shtruar një tryezë e madhe, ku janë mbeldhur bashkë shqiptarë dhe greke dhe festojnë Krishtlindjet duhe thyer kështu edhe rregullat e vendosura për pandeminë, nërsa nuk ka asnjë polic prezent.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img