E zeza mbi të bardhë, De Biasi zyrtarisht trajneri i ri i Azerbajxhanit

Publikuar tek: sport, më 13:55 11-07-2020 E zeza mbi të bardhë, De Biasi zyrtarisht trajneri i ri i Azerbajxhanit FotoArkive: Gianni De Biasi

Gianni De Biasi është trajneri i ri i Azerbajxhanit. Ish-tekniku i Kombëtarës Shqiptare do të rikthehet swrish në pankinë pas tre vitesh.

Federata e Futbollit në Azerbajxhan e ka parë italianin si njeriun e duhur për të arritur rezultate të mira dhe objektiva të mëdha, pse jo. Në listë kishte edhe kandidatë të tjerë, por mes shumë emrave është zgjedhur ai i 64 vjeçarit.

De Biasi ka vendosur të marrë si ndihmës Ansi Agollin, për shkak se ky i fundit e njeh mjaft mire futbollin atje. Ai do të debutojë në stolin e Kombëtares azere me 5 shtator ndaj Luksemburgut. /Marrë newsport.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013684034347534
array(1) { ["section"]=> string(77) "e-zeza-mbi-te-bardhe-de-biasi-zyrtarisht-trajneri-i-ri-i-azerbajxhanit-213547" }