Hapësire reklamuese

Aktualitet

E zë poshtë pllaka e betonit, humb jetën në Itali 54-vjeçar shqiptar

Shkruar nga Newsbomb
E zë poshtë pllaka e betonit, humb jetën në Itali

Një 54-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të një aksidenti në punë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Frascineto, një zonë pranë Cosenza-s në Kalabri.

Viktima ishte me origjinë shqiptare dhe quhej Edison Malaj. Sipas mediave italiane, i ndjeri u dëmtua rëndë, pasi një pllakë betoni i ra sipër nga një vinç. Për rastin janë vënë nën hetim tre persona, ndaj të cilëve rëndojnë akuzat për për vrasje nga pakujdesia dhe neglizhencë në punë.

Sakaq, Prokuroria ka nisur hetim për zbardhjen  e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese