Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

E “zbulon” Çani dhe Ruzhdi Metali: Për të hequr gjakun e keq, Edi Rama vendos në qafë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Doktori i njohur popullor Ruzhdi Metali ishte sot i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” dhe foli për disa kura që mund të ndihmojnë njerëzit për sëmundje të ndryshme.

Kur po fliste për hemoragjinë cerebrale, ai tha se metoda më e mirë popullore ishte vendosja e ushunjzave (shushunjave) në qafë, sepse ato fusin enzima dhe hollojnë gjakun, duke thithur kështu gjakun e keq.

Metali së bashku me Arjan Çanin thanë se kryeministri Edi Rama e aplokon shpesh këtë metodë.

Metali: E mira për hemaragjinë cerebrale nuk është spitali, po vajte në spital nuk bëhesh më. Është një mjek popullor, një mysliman këtu në Tiranë, shkon tek ai dhe ngrihesh në këmbë direkt. Vendos ai ushunjza (shushunja) në qafë, nja 7-8 copë dhe ato ta mpijnë vendin po ti s’e ndjen, dhe ato fusin enzimat e tyre, fillojnë hollojnë gjakun dhe thithin gjakun e keq, dhe ngrihesh direkt në këmbë.

Çani: Po po e kam dëgjuar këtë metodë. Dhe Edi Rama hedh ushunjza në qafë.

Metali: Po po i vendos shpesh.

Çani: E kam parë në foto.

Metali: Po të gjithë pasanikët, bosat kështu bëjnë, nuk shkojnë fare në spital.

Më shumë

spot_img
spot_img