Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

“E vrava se më bëri magji”, publikohet dëshmia e shqiptarit që vrau pononjësin e qendrës shëndetësore në Greqi

spot_img

Lajme të ngjashëm

E mërkura do të jetë dita kur një 32 vjeçar shqiptar do të njihet me masën e sigurisë, pasi akuzohet se ka vrarë një 60 vjeçar gre, punonjës të një qendre shëndetësore në Greqi.

Pas vrasjes 32 vjeçari erdhi në Shqiëpri për t’u fshehur, por bahskëpunimi i autoriteteve shqiptare dhe greke bëri të mundur arrestimin e tij.

Në dëshminë e tij para policisë ai tha se e kishte vrarë 60 vjeçarin sepse i kishte bërë magji.

“Më kishte grabitur shërbimet publike ai dhe gruaja e tij, e cila ishte menaxherja. Pastaj ai më bëri magji dhe kjo është arsyeja pse vendosa ta vras. Unë e bleva armën nga Menidi dhe pas vrasjes e hodha larg”, tha autori 32-vjeçar.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img