Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

E vranë pak metra larg shtëpisë, avokati Kleanth Koçi nderohet me titullin ‘Qytetar Nderi’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli Bashkiak i Libohovës me kërkesë të Shoqatës Çajupi i ka akorduar titullin ‘Qytetar Nderi’, pas vdekjes juristitit të shquar Kleanthi Koçi.

Lajmin të ditur e ka bërë Shoqata Zagoria, e cila njofton se ceremonia e dorëzimit të titullit tek familjarët do të zhvillohet ditën e nesërme në sallën e Akademisë së Shkencave, në orën 13:00.

Lajmërimi i plotë: Me kerkese te Shoqates Cajupi Keshilli Bashkiak i Bashkise Libohove i ka akorduar titullin Qytetar Nderi i Bashkise Libohove (Pas vdekjes) Juristit te shquar Birit te shquar te Zagorisë z Kleanthi Koçi. Ceremonia e dorezimit te titullit familjareve nga Kryetarja e Bashkise Libohove zj Luiza Mandi do te zhvillohet neser ne dt 10 / 05/ 2019 ne sallen e Akademise se shkencave ora 13 00. Ftoheni te merrni pjese. Pjesmarrja juaj na nderon.Kryesia e Shoqates .

Kujtojmë që juristi njëherazi dhe kryetari i Dhomës së Avokatisë, Kleanthi Koçi  u vra në atentat më 21 shkurt të vitit 1991. Koçi qëllua nga një person i panjohur me tre plumba në bark, vetëm pak metra larg shtëpisë së tij. 

Me gjithë hetimet e shumta për këtë çështje, autori nuk është arritur të zbulohet edhe sot. Kleanthi Koçi vdiq pas një jave nga plagët, duke u transportuar në një spital të Italisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img