Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

E vendos KQZ, ja kush është deputetja që do të zëvendësojë Tom Doshin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qëndor i Zgjedhjeve (KQZ) ka marrë sot vendimin se kush do të jetë deputeti që do të zëvendësojë Tom Doshin, i cili dhe dorëheqjen nga mandati i tij pak orë pas zgjehdjeve të 25 prillit.

Mandati i Tom Doshit do t’i kalojë kandidatës së tretë së listës emërore të PSD, Jetmira Rraboshta, në listën e Shkodrës.

Nga verifikimi i të dhënave të formularit të dekriminlizimit ka rezultuar se Jetmira Rraboshta nuk ka asnjë dënim penal.

Kujtojmë që pak ditë më parë kandidati i dytë në listën e Shkodrës për Partinë Social Demokrate, Gledis Çeliku humbi mandatin e deputetit për zëvendësimin në Parlament të Tom Doshit, pasi nuk kishte paraqitur formularin e dekriminalizimit.

KQZ vendosi që të shpallte moszgjedhshmërinë e tij si deputet në Kuvendin e Shqipërisë si kandidati i radhës, pas dorëheqjes së kryetarit të PSD-së Tom Doshi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img