Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

E vendos Kolegji Zgjedhor: Partia Demokratike do të ketë 69 kandidatë më pak në listat për deputetë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kolegji Zgjedhor vendos që Partia Demokratike dhe partitë në koalicion me të, do të kenë 69 kandidatë më pak në listat për zgjedhjet e 25 prillit.

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor ka pranuar padinë e PS dhe vendimin e Kryekomisionerit Ilirjan Celibashi, që të gjitha partitë të kenë 153 emra kandidatësh për deputetë. Në total PD kishte depozituar një listë me 222 emra.

“Verndimi i vendosi palët në lista të barabarta”, tha përfaqësuesi i PS Eridian Salianji.

Ndërkohë, socialistët kanë respektuar Kodin Zgjedhor duke vendosur në lista aq emra sa përcakton ligji, 153 kandidatë për deputetë.

Më shumë
spot_img
spot_img