Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

E vendos Kolegji Zgjedhor: Fleta e votimit do të jetë me numra, rrëzohet kërkesa e Partisë Demokratike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm


Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike që fleta e votimit për zgjedhjet e 25 prillit të jetë me emrat e kandidatëve.

Në 25 prill, kandidatët në fletën e votimit do të jenë të përfaqësuar me numra, ndërkohë që ky vendim ishte marrë edhe në KAS ditën e djeshme.

Partia Demokratike kishte kërkuar që emrat e kandidatëve të ishin të shënuar në çdo qark, por kërkesa e tyre nuk është marrë parasysh.

Trupa gjykuese e Kolegjit Zgjedhor që shqyrtoi këtë çështje u përbë nga Gentjan Medja, Alma Kolgjoka, Manjola Xhaxho, Esmeralda Xhili dhe Asim Vokshi. Relatore e çështjes është gjyqtarja Manjola Xhaxho.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit