Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

E vdekur në krah të autostradës dhe me shenja dhune, gjendet trupi i një vajze në Shkodër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vajza që u gjet e pajetë në një kanal në afërsi të bypassit të Shkodrës, është një 37 vjeçare nga Tropoja. Policia e Shkodrës bën me dije se Leze Qosja jetonte në lagjen Dobraç të qytetit, në shtëpinë e motrës së saj.

Trupi i saj është pjesërisht i dekompozuar dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes, shkruan newsbomb.al. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Gati tre javë më parë, më 18 maj, motra e 37 vjeçares që u gjet sot e vdekur kishte bërë kallëzim në polici se shtetasja Leze Qosja ishte larguar nga shtëpia dhe nuk ishte rikthyer më. Fillimisht kishte dyshime se vajza ishte e komunitetit rom.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img