Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

E trishtë/ Vetëm 23 vjeç dhe i vaksinuar, Covid-19 i merr jetën peshëngritësit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 23-vjeçar në Australi ndërroi jetë këtë të martë, pasi ishte infektuar me koronavirus. James Kondilios, një shkencëtar i ri dhe ish-kampion i peshëngritjes po trajtohej në Spitalin St Vincent, ku edhe ndërroi jetë.

Mediet e huaja raportojnë se 23 vjeçari kishte marrë dy dozat e vaksinës anti-Covid dhe nuk kishte sëmundje të tjera bashkëshoqëruese. Kondilios me origjinë greke u rrit në Sydney, ku mësoi në “Waverley College”. 

Në vitin 2015 ai përfaqësoi Australinë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes në Finlandë, ku fitoi një medalje bronzi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img