Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

E trishtë në Itali, dy motra humbin jetën në kushte të varfërisë ekstreme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e dhimbshme është shënuar së fundmi në Itali. Mediat fqinje shkruajnë se dy motra rreth 50 vjeçe janë gjetur të pajeta në banesën e tyre në Marianopoli.

Policia thotë, se i ka gjetur gratë në një shtëpi të rrënuar në kushte mizerable, në mes të një varfërie ekstreme dhe një ambienti të rrethuar me plehra dhe shumë mbeturina të ndryshme.

Dyshohet se dy motrat kanë vdekur nga mungesa e ushqimit pasi ishin pa familje dhe pa mbështetje.

Në njoftimin zyrtar të policisë, thuhet se kur autoritetet shkuan në shtëpinë e grave, njëra prej tyre kishte ndërruar jetë, ndërsa tjetra, ndodhej në gjendje kritike.

Ajo u dërgua me urgjencë në spital, por fatkeqësisht nuk mundi të mbijetojë duke humbur jetën vetëm pak orë më pas.

Më shumë

spot_img
spot_img