Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

E TRISHTË/ Ndërron jetë profesori i NDERUAR Skënder Durrësi, vuante nga një sëmundje e rëndë

spot_img

Lajme të ngjashëm

5575c1ecc514e0d77bcca36e756010dc

Profesori i nderuar Skënder Durrësi ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Prej vitit 1967 e deri në fund të jetës së tij, Prof. Dr. Skënder Durrësi ka shërbyer si pedagog i Teknologjisë Farmaceutike.

Ai ka shërbyer gjithashtu dhe si drejtues në Fakultetin e Mjekësisë. Gjatë jetës së tij ai ka publikuar shumë tituj librash në ndihmë të brezave të rinj.

Po ashtu, Prof. Dr. Skënder Durrësi ka qenë edhe pjesëtar i komisioneve shkencore.

profesoirrr.jpg

Më shumë

spot_img