Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

E trishtë, ndërron jetë nga Covid-19 Majlinda Ilirjani, kishte 30 vjet që punonte si mami në spitalin e Elbasanit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

74fb1d99512939705480ad575a039d94

Lajm i hidhur na vjen nga Elbasani. 50-vjeçarja Majlinda Ilirjani ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Ajo njihej jo vetëm në Elbasan, por dhe në zonat përreth, si një mami e zonja me 30 vite eksperiencë. Majlinda, e cila luftoi me COVID-19 për dy javë, por nuk arriti dot ta mundte, ushtronte profesionin e mamisë, pranë Spitalit Rajonal të Qarkut të Elbasanit.

stafi.jpg

Infermierja Majlinda dhe bashkëshorti i saj u infektuan gjatë kryerjes së detyrës në Spitalin e Elbasanit, por fatmirësisht bashkëshorti mundi ta kalojë dhe ajo jo.

Ndarja nga jeta e saj është një humbje e madhe jo vetëm për familjarët e saj, por edhe për kolegët dhe nënave të reja që ajo iu shërbeu me devotshmëri dhe profesionalizëm.

Ne stafi i newsbomb.al iu shprehim familjarëve të saj ngushëllimet e sinqerta.

majlinda.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img