Hapësire reklamuese

Rajoni

E trishtë/ Ndërron jetë në moshë të re gazetari i njohur shqiptar

Shkruar nga Newsbomb

Një lajm i trishtë vjen nga Kosova, ku ka ndërruar jetë gazetari i njohur Arton Turkaj, në moshën 38-vjeçare. Artoni ka ndërruar jetë pas një infarkti në zemër. Kanë qenë miqtë dhe të afërmit që kanë bërë me dije lajmin tronditës.

Varrimi do të mbahet në fshatin Banjë, në ora 14:00. Regimet për vdekjen e gazetarit kanë qenë të shumta në rrjetet sociale, ku me tyre dhe ai i kryeministrit të Kosovës. Albin Kurti.

Kurti ka postuar një foto të tij në “Instastory” në rrjetet sociale. ku ka shkruajtur “Prehu në paqe, Arton!”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese