Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

E TRISHTË/ Ndërron jetë autori i teksteve mësimore për arsimin tetëvjeçar

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d61ad23610715eb631e59ceedc94ecc9

Ka ndërruar jetë ditën e sotme Profesor Qemal Hoxha, autor I shumë teksteve mësimore për arsimin tetëvjeçar.

Lajmin e ka bërë të ditur skenaristi dhe publicisti Kujtim Gjonaj, I cili shkruan se e njihte profesor Qemalin prej më shumë se 50 vitesh, ndërsa shprehet se arsimi ynë humbi njeriun e ditur e njohësin e 5 gjuhëve të huaja.

“Teksa po ndiqja ndeshjen e Tiranes, nje telefonate na beri me dije se sapo kish nderruar jete Profesor Qemal Hoxha (baxhanaku im)

Prof. Qemalin e njoh per me teper se gjysme shekulli! Me largimin e tij nga kjo jete arsimi yne humbi njeriun e ditur, njohesin e 5 gjuheve te huaja, autorin e shume teksteve mesimore per arsimin tetevjecar, edukatorin e shume gjenerata nxenesish dhe studentesh, mesimdhenesin shembullor dhe euriditin e zot. Familja prindin shembullor, miqte dhe shoket njeriun e dashur dhe gojeembel! Qofte i parajses”, shkruan Gjonaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img