Hapësire reklamuese

Aktualitet

E trishtë/ Ndahet nga jeta presidenti i klubit të futbollit të Elbasanit Arben Laze, sot në mesditë homazhet

Shkruar nga Newsbomb
E trishtë/ Ndahet nga jeta presidenti i klubit të futbollit të

Nuk linte njeri të kalonte nga Elbasani pa i dhënë një drekë. Kështu e tregojnë miqtë njeriun që u nda dje nga jeta në moshe te re, presidentin e klubit të Elbasanit Arben Laze.

Lajmi i trishtë u përhap menjëherë ditën e djeshme kur ai në mesditë nuk ia doli dot të dilte gjallë nga një operacion në zemër.

Arben Laze kishte kaluar një parainfarkt në datën 26 dhjetor e kishte qëndruar dy ditë në shtëpi. Më pas nuk është ndjerë mirë dhe me sugjerimin e miqve e shokëve është dërguar në spital ku u vendos për ndërhyrjen në zemër.

Nën presidencën e Arben Lazes ekipi i Elbasanit mori titullin Kampion në Shqipëri.

Në orën 12.00 të ditës së sotme do të ketë homazhe për nder të tij në stadiumin "Elbasan Arena".

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese