Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

 E TRISHTË/ Ndahet nga jeta ikona e televizionit amerikan, Larry King

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6333b75b45933ad41fbb9e89de713c9f

Gazetari i njohur amerikan Larry King ka humbur jetën në moshën 87 vjeçare.

Ai kishte dalë pozitiv me Covid-19 në fillim të këtij muaji dhe po trajtohej në një spital në Los Angeles.

King, karriera e të cilit zgjati më shumë se gjashtë dekada, kishte diabet tip 2 dhe kishte vuajtur nga kanceri i mushkërive, angina dhe sulme në zemër në vitet e fundit.

King fitoi vlerësime të shumta, duke përfshirë dy Çmime Peabody dhe një Emmy, në karrierën e tij, që zgjati mbi 60 vjet.

Fama e tij filloi në vitet 1970 me programin e tij në radio The Larry King Show.

Ai pastaj vazhdoi të ketë shfaqjen e tij televizive, Larry King Live në CNN, midis 1985 dhe 2010, ku të ftuarit e tij përfshinin politikanë, njerëz të famshëm, yje sportivë dhe teoricienë të njohur të konspiracionit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img