Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta gazetari shqiptar, në 2011 ishte kandidat për President

Lajme të ngjashëm

Seremb Gjergji, gazetari shqiptar në Kosovë ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Lajmin e trishtë për ndarjen e tij nga jeta e kanë bërë me dije vetë familjarët dhe miqtë e Gjergjit në rrjetet sociale.

“Të pushoftë shpirti në paqe babi im. Gjithmonë do të jesh babai më i mirë në këtë botë”, shkruan e bija e Gjergjit, krah një foto të gazetarit në ambientet e spitalit.

Seremb Gjergji kishte punuar për një periudhë gazetar dhe më pas ishte edhe zëdhënës në PTK.

Gjergji në vitin 2011 ishte kandidat për pozitën e Presidentit të Kosovës. Po ashtu, në zgjedhjet lokale të 2017 Partia Socialdemokrate të Kosovës e kandidoi Seremb Gjergjin për kryetar të komunës së Klinës.

Më shumë