Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

 E TRISHTË/ Koronavirusi i merr jetën 26 vjeçares nga Mati, kishte sëmundje të tjera bashkëshoqëruese

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

def287086fa65da52ad90d7e28c54bbb

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 5 persona për shkak të koronavirusit.

Fatkeqësisht mes 5 viktimave ishte edhe një 26 vjeçare nga Mati, e cila nuk ia doli të fitonte betejën me COVID-19.

Sipas burimeve, vajza kishte edhe sëmundje të tjera bashkëshoqëruese, që e bënë edhe më të rëndë gjendjen e saj shëndetësore.

Ajo ishte shtruar disa ditë më parë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ndërsa ditën e sotme ndërroi jetë. Ndërkohë katër vuiktimat e tjera janë 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Korça dhe 1 qytetar nga Kruja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img