Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

E TRISHTË/ Humbi 7 të afërm nga tërmeti, publikohet video ku këngëtarja shqiptare qan pas kamerave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

17c3ce9a80053f142ff65658103f4407

Këngëtarja Evi Reçi humbi 7 persona të dashur gjatë tërmetit tragjik të 26 nëntorit në vitin e kaluar.

Zefina Hasani ka publikuar një video në prapaskena teksa këngëtarja Evi Reçi po qan për familjarët e humbur.

Me 26 nëntor ndërruan jetë familja e xhaxhait të saj, si dhe shoqja e fëmijërisë.

 “26 nentori i Evit? Kamerat ishin fikur, ndaj une ndeza menjehere celularin tim, per te kapur nje moment te tille, te natyrshem, njerezor, nder lotet qe pasi ua ke hapur deren, veshtire se mund t’i ndalosh. Evi sapo kishte kujtuar, ne hapje te programit te saj, humbjet e njerezve te saj te dashur, nga termeti i 26 nentorit. Foli duke iu dridhur zeri, duke u perpjekur te mos leshonte lot por u dorezua nga dhimbja qe e ke brenda edhe pas nje viti. Isha aty, sepse do te regjistronim emisionin e sotem te “Vizioni i pasdites” dhe stomaku mu be nje grusht teksa shihja Evin ne perpelitjen e saj. U ndjeva si ne faj se mengjesi i rremujshem s’me kish lene kohe te kujtoja qe sot eshte 26 nentori i tmerrshem. Ma kujtoi Evi me kujtimin e dedikimin e saj, qe te gjithe ju mund ta degjoni sot pasdite. U ndjeva si ne krye te detyres, pas kamerave, per ta trasmetuar ate qe nuk shfaqet ne ekran, anen tjeter te njerezve te ekranit, qe qajne si te gjithe ne pas kamerave e kur sapo ato ndizen prap, vijojne punen per te percjelle energjine dhe buzeqeshjen qe duan njerezit. @evireci s’do ta harroj kurre kete mengjes”, shkruan Zefina Hasani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img